BEL Brussels, Avenue du Port 86c/3002
1000 Brussel
België
Schrijf je in voor de Belgian Solar Day!
Op 13 januari 2026 organiseren ODE en Edora, samen met Becquerel Institute, de Belgian Solar Day, het belangrijkste PV-event in België. De vorige editie bracht meer dan 200 professionals uit de sector samen
De editie van 2026 "Securing the future with solar" zal zich focussen op de interactie tussen energiezekerheid en zonne-energie. Dit vanuit verschillende dimensies: van netstabiliteit en cyberbeveiliging tot lokaal ontwikkelde technologieën, uitdagingen in de toeleveringsketen en flex oplossingen.
Topics die aan bod zullen komen:
- Hoe kunnen PV en opslag onze energiezekerheid versterken in een wereld die steeds meer elektrificeert?
- Welke kansen en uitdagingen biedt het huidige investerings- en beleidsklimaat voor zonne-energie en opslag in België en Europa?
- Hoe bouwen we lokale, duurzame en competitieve ecosystemen voor PV- en opslagtechnologieën?
- Wat is er nodig om veerkrachtige en toekomstbestendige netten te ontwikkelen? Hoe integreren we zonne-energie en opslag in de elektriciteitssystemen van morgen?
- Hoe wapenen we PV en opslag tegen bedreigingen zoals cyberaanvallen, black-out en netcongestie en welke rol kan de sector hierin spelen?
De Belgian Solar Day zal doorgaan op dinsdag 13 januari 2026 in Brussel. De voertaal is Engels.
Het programma vind je hier .
Vergeet je zeker niet in te schrijven. Als lid van ODE geniet je van een speciale korting met de code ODE2026.